strona producenta pieców kremacyjnych

System odzyskiwania ciepła

System ogrzewania wody w oparciu o spalarnie Inciner8

W trosce o środowisko naturalne opracowana została technologia pozwalająca na odzyskiwanie energii wytworzonej w spopielarni podczas procesu spalania i przetwarzanie jej w gorącą wodę.  Wykorzystać ją można w centralnym ogrzewaniu przynależnego kompleksu budynków minimalizując lub eliminując koszta ogrzewania.

Implementacja systemu odzysku ciepła nie będzie prawdopodobnie wymagała zastąpienia istniejącej instalacji, co z pewnością pozwoli na obniżenie kosztów energii niezbędnej do ogrzewania, poprzez uzupełnianie na bieżąco niezbędnej ilości gorącej wody.

Działanie systemu opiera się o wykorzystanie temperatury gazów znajdujących się w kominie wylotowym. Wynosi ona  około 700 °C. Idea pomysłu opiera się o wprowadzenie w przewód kominowy systemu miedzianych przewodów wewnątrz ktorych przepływa rozgrzany gaz pospalarniany i jednoczesnym przepuszczeniu przez przestrzenie między przewodami wody. Gazy oddają energię całej powierzchni każdego z przewodów, które z kolej przekazują ją wodzie.


System odzyskiwania ciepła może być zainstalowany w późniejszym okresie lub - co zalecamy - zakupiony jednocześnie z którąś z naszych spalarni.

System odzyskiwania ciepła Katalog Inciner8 System odzyskiwania ciepła
projektowanie stron internetowych trójmiasto